Wstecz

Skąd my to znamy?


Pewnie nie raz oglądając jakiś film - przeważnie polski - lub czytając jakiś kryminał nasuwała Ci się myśl: Skąd ja to znam?! Dlatego też powstał dział "Skąd my to znamy?". Będę zamieszczał tu krótkie informacje o filmach, książkach których temat łudząco przypomina akcję "kolorowych zeszytów".

Pierwsze informacje o zbieżność pomiędzy kolorowym zeszytem Salto śmierci a jednym z odcinków serialu "07 zgłoś się" możesz przeczytać w dziele Listy.

Natomiast tutaj możesz przeczytać o tym co łączy film "Hazardziści" z zeszytem Kocie oko.

Przyszła kolej na książkę. Szukając w bibliotece zeszytów z serii "Ewa wzywa 07..." natknąłem się na kryminał pt. "Skazałeś ją na śmierć". O tym co ma wspólnego powyższy kryminał ze Żbikiem możesz dowiedzieć się już teraz!

Dzięki uprzejmości Janusza Pawlaka, współwłaściciela Antykwariatu RARA AVIS z siedzibą w Krakowie przy ul. Szpitalnej 7 (tel. 012 422 03 90), który wypożyczył mi kilka zeszytów z serii "Ewa wzywa 07..." mogę przedstawić kolejne - jeśli można tak napisać - odkrycie. Przeczytaj o tym koniecznie!.

Ponownie w jednym z zeszytów z serii "Ewa wzywa 07..." możemy dopatrzyć się podobieństw do serii o kapitanie Żbiku. Ósmego zeszytu serii nosi tytuł "Zabójstwo Thomasa Jonesa". O tym co ma wspólnego powyższy zeszyt ze Żbikiem możecie przeczytać w tekście Arka Florka.