Wstecz

Tribute to
kapitan Żbik


I co dalej kapitanie? Na 2 Warszawskich Spotkaniach Komiksowych odbyła się oficjalna premiera albumu I co dalej kapitanie?. W komiksie tym można znaleźć 18 historii, dla których inspiracją była postać jednego z najważniejszych bohaterów komiksowych PRL-u - kapitana Żbika.

Wydawnictwo to można, więc śmiało nazwać "Tribute to kapitan Żbik". Być może trudno będzie Wam w to uwierzyć, ale wstęp do komiksu napisała porucznik Ola. Album zawiera 56 strony i jest niezwykle starannie przygotowany od strony edytorskiej (stylizacja na stary, porwany komiks).

Wśród autorów, którzy wystąpili w tym przedsięwzięciu znaleźć możemy czołówkę młodego pokolenia, jak również kilku debiutantów. Okładkę wykonał Jerzy Ozga.

I co dalej kapitanie? jest wydawnictwem klubowym, a wydało go Nieformalne Stowarzyszenie Fanów Komiksu skupione wokół sklepu komiksowego "Centrum Komiksu" w Warszawie, Al. Niepodległości 154.

Wesoły finał Na XIII Międzynarodowym Festiwalu Komiksu "KOMIKS 2002" w Łodzi odbyła się oficjalna premiera albumu Wesoły finał. Jest to kontynuacja komiksowej antologii I co dalej kapitanie?. W drugiej i ostatniej część komiksowego hołdu złożonemu dzielnemu kapitanowi wzięło udział 22 - innych niż w I co dalej kapitanie? - rysowników.

Album zawiera 80 stron i zachowuje szatę graficzną I co dalej kapitanie? (stylizacja na stary, poklejony taśmą komiks).

Tym razem wstęp do komksu Wesoły finał napisał porucznik Michał.

Natomiast okładkę ponownie wykonał Jerzy Ozga.

Albumy można zamawiać wchodząc na stronę Internetowego Sklepu Komiksowego