Wstecz

Napisali o mnie

 

Znajdziesz tu artykuły w których napisano o mnie, a właściwie o mojej stronie :-) Jeśli jednak znalazłeś gdzieś w prasie lub internecie wzmiankę o mojej stronie której tu nie zamieściłem, to wyślij do mnie maila z tą informacją (co, gdzie, kiedy).


Magazyn Internetowy WWW.

Obrazki, ach, obrazki
Najlepsze polskie witryny o komiksach
Kapitan Żbik

Zamaskowana strona poświecona komiksowemu bohaterowi, który był swoistą peerelowską odpowiedzią na Jamesa Bonda. Zawiera "wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Kapitanie Żbiku, ale nie wiedziałeś, gdzie kliknąć". Komiks może poszczycić się łącznym nakładem 11 milionów egzemplarzy. Żadna historyjka obrazkowa wydawana w naszym kraju nie powtórzyła tego spektakularnego sukcesu. Witryna imponuje ilością i jakością zamieszczonego materiału.

Skala Magazynu Internetowego WWW.: 4 z 6 kropek.

Kalejdoskop, Magazyn Internetowy WWW., nr 09/01 (53), wrzesień 2001 roku.


Machina                                                                                          Typ Machiny

Kapitan Żbik pomoże Ci!

Dzięki mrówczej pracy autora strony możemy dowiedzieć się wszystkiego na temat najsłynniejszego kapitana Milicji Obywatelskiej. Kto wie, czy nie był to najczęściej czytany komiks w czasach PRL-u - jak donosi strona, jego łączny nakład wyniósł... ponad 11 milionów egzemplarzy! Zamieszczono tu pełny życiorys Żbika, tak jakby był postacią żywą, a nie papierowym narzędziem antybondowskiej indoktrynacji. Jest spis wszystkich zeszytów (a było ich 53), autorstwa wielu różnych literatów i rysowników. Sporządzono listę miejscowości, jakie bohaterski kapitan odwiedził - przy okazji wyszło na jaw, że wiele nazw spreparowano.

Skala MACHINY: 4 z 5 kluczy - rewelacja. Przeczytaj to na stronie!

Recenzje, Internet, MACHINA, nr 7/54, 2001.


TENBIT.PL                                                                                              TVN

TENBIT.PL

Pierwszy w nowym roku TENBIT.PL - program o internecie w telewizji TVN - został poświęcony komiksom. W programie tym wzieło kilka osób tworzących serwisy internetowe o tematyce komiksowej. Wśród nich zaprezentowana została także strona o kapitanie Żbiku (http://priv6.onet.pl/kat/p012ar).

TENBIT.PL, TVN, 03 stycznia 2001 roku.


Super Express

Serfuj z Mateuszem. Dziś coś dla miłośników komiksów. Zapraszamy!

Tak, to jest to, na co czekało wiele osób. Może niezbyt piękna, ale świetna od strony merytorycznej strona w całości oddająca hołd kapitanowi Żbikowi - kultowej postaci komiksowej. Koniecznie musicie to zobaczyć!

Dzisiaj coś dla miłośników komiksów. Serfuj z Mateuszem. Super Express, nr 266, 15 listopada 2000 roku.